Haberler / Faydalı Model Belgesi
Faydalı Model Belgesi
23-12-2020 07:30

Kardeşler Kepçe sektöre yeni bir ürün kazandırdı
Kardeşler Kepçe, dökme yük gemilerinin ilk tercihleri arasında yer alan tahliye kepçesi ile ilgili yapmış olduğu bu yenilik ile bir anda piyasada dikkatleri üzerine çekti.  Kullanıcıya kolaylık sağlayan bu ürün ile yapılan işlerde hem daha güvenli ve daha hızlı tahliye sağlanırken, hem de ürün kullanım açısından daha kolay bir hale gelmiş durumda.  
 
 
 
Tek buton ile 3 hareket
 
 
 
Geliştirilen bu ürün, tek buton ile zamanlanmış 3 hareketi birden yapıyor. Piyasada bilinen ürünlerde 2 veya 3 buton kullanılıp 3 hareket yapılırken, yeni ürün tek buton ile 3 hareketi yapmakta ve operatöre kullanım kolaylığı sağlıyor. Operatör hangisi açma- hangisi kapama butonu diye düşünmeyecek, tek buton ile zamanlanmış şekilde yavaş açma-hızlı açma ve kapatma işlemini yapabilecek. Bu ürün kullanım özelliği bakımından dünya da tek olma özelliğine sahip. Kardeşler Kepçe, yapmış olduğu bu Ar-Ge çalışmasını Türk Patent Enstitüsü başvurusu ile pekiştirmiş ve ürünü piyasaya sunmuş durumda. İlk siparişini BRK Taşımacılık’tan alan Kardeşler Kepçe, ürünü teslim etmiş ve BRK firmasındanmemnuniyet bildiren geri dönüşler de almış. Daha sonra Afrika ve Endonezya’dan sipariş alan ve ihracatını gerçekleştiren Kardeşler Kepçe, yapmış olduğu bu ürünü video yayın sitelerine yüklemiş ve Alman rakibi tarafından beğeni mesajı da almış durumda. Firmadan yapılan açıklamada, çok önemli uluslararası ağı olan bir vinç firması da ürünü incelemiş ve tebrik mesajı göndermiş.
 
 
 
ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ:
 
 
 
Birçok yönüyle dünyada ilk ve tek olma özelliği gösteren ürün 1 metreküpten 50 metreküp kapasiteye kadar üretilebilir şekilde dizayn edilmiş.
 
Tek uzaktan kumanda üzerinden üç ayrı modda çalışabilme özelliğine sahip:
1) TAM OTOMATİK: Tek tuşla öncelikle yavaş, daha sonra hızlı açma ve kapatmaya hazırlanma.
2) YARI OTOMATİK: Tek tuşla öncelikle yavaş, daha sonra hızlı açma; kapatma için operatör komutu bekleme.
3) MANUEL: Üç ayrı tuşla manuel olarak açıp kapatma.
 
Ayrıca, bu kepçe açma-kapatma sürelerini manuel olarak yapmanıza da olanak sağlamakta.